Wilcze Lotnisko

Mazusrka placówka  to największa plenerowa wystawa lotnicza w Polsce

Od sezonu 2021, czasowa wystawa dla wszystkich miłośników militariów i lotnictwa na Mazurach czeka wspaniała atrakcja. Wilcze Lotnisko  zlokalizowano przy drodze 11-400 Kętrzyn - Gierłoż (Czerniki nr działki91/1) jest to znakomite uzupełnienie dla wszystkich odwiedzających Wilczy Szaniec.

Na terenie Wilczego Lotniska mogą Państwo zobaczyć bardzo intersującą wystawę w ramach, której zaprezentowane jest wiele wyjątkowych pamiątek po polskich dywizjonach w tym nr 1 Bitwy o Anglię, czyli Dywizjonie 303. w tym makieta  samolot Hawker Hurricane z filmu Dywizjon 303.

Wystawa należy do największych w Polsce ekspozycji lotniczych poświęconych wszystkim formacjom lotniczym IIWS.

Muzeum podzielone jest na dwa działy – dział lotnictwa aliantów oraz dział lotnictwa niemieckiego. W części alianckiej największy nacisk skierowany jest na eksponaty związane z Dywizjonem 303. Można zobaczyć mundury oraz kombinezony sił powietrznych. Wśród nich jedena z sylwetek lotnika ubrana  w strój z epoki wraz z oryginalnym spadochronem zachowanym od 1940 roku!

Część ekspozycji o niemieckich pilotach z czasów II wojny światowej rozpoczyna się od szczegółowej mapy Polskiej z oznaczonymi miejscami bitew, które miały miejsce w latach 1939-1945, a następnie przechodzimy przez plakaty propagandowe III Rzeszy Niemieckiej. Na samym końcu możemy zobaczyć ekspozycję Luftwaffe  w gablotach różnego rodzaju kombinezony lotników oraz mundury żołnierzy Państw Osi. Największą uwagę przyciąga japoński pilot KAMIKAZE, ze słynną słoneczną flagą opisaną japońskimi modłami oraz żołnierz z Afrika Korps.

Zapraszamy w okresie letnim od maja do września.

Kontakt

tel. 795-303-303

Stowarzyszenie MUZEUM 303 im ppłk.pil Jana Zumbacha

Napoleon 35A, 42-165 Lipie

e-mail: biuro@muzeum303.pl

Bilety
i rezerwacje

e-mail: biuro@muzeum303.pl
Tel: 795-303-303

Siedziba firmy
i administracja

Napoleon 35A, 42-165 Lipie

Wadowice ul Zatorska 2 42-100 Wadowice
e-mail: biuro@muzeum303.pl

Formularz kontaktowy
Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem