BENEFIS PROFESORA MARIANA ZEMBALI

Prof. Marian Zembala, wybitny polski kardiochirurg, 11 lutego 2020 roku obchodził 70. urodziny.

 

Z tej okazji przedstawiciele Muzeum 303, w imieniu założyciela Tomasza Kajkowskiego mieli zaszczyt uczestniczyć w benefisie zorganizowanym  w Hali Pogoni w Zabrzu.

„Spełniony dzięki Bogu i ludziom” to motto tego wyjątkowego wydarzenia, które było symbolicznym podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć prof. Mariana Zembali.

Pan profesor Marian Zembala jest dla nas wszystkich kimś bardzo ważnym, a wręcz wyjątkowym. Osobą niezwykłą, bardzo ciepłą, radosną, serdeczną a przede wszystkim pomocną. 

Przyzwoitość, wielkoduszność i wola walki o ludzkie życie sprawiły, że jest dziś jednym z najsłynniejszych kardiochirurgów w kraju, który zawsze pamięta o swojej małej Ojczyźnie. I choć ma wiele zadań i obowiązków zawodowych z ogromnym sercem wspiera ludzi i tworzone przez nich instytucje, które powstają w Jego ziemiach rodzimych.

Służba w hołdzie drugiemu człowiekowi wyższym wartościom była wyznacznikiem poświęcenia polskich pilotów. Współcześnie wciąż potrzebujemy takiego aktu humanitaryzmu i bezinteresownego poświęcenia dla drugiego człowieka, a takie wartości przyświecają Panu Marianowi Zembali od lat.

Pracę kardiochirurga śmiało można porównać do pola walki na którym przyszło walczyć polskim pilotom podczas II wojny światowej. Zarówno podczas walki powietrznej jak i trudnej operacji na otwartym sercu czas płynie bardzo szybko. Nie ma go ani na namysły ani na mozolną organizację. Rozpoczyna się nierówna walka o ludzkie życie. Walka, którą wygrają tylko najbardziej zdeterminowani i wytrwali. Tacy jak piloci z Dywizjonu 303, tacy jak Pan Profesor Marian Zembala.

 Życzymy Panu wielkiej satysfakcji z dokonań, dzięki którym wpisał się Pan trwale w historię naszej Ojczyzny.

Założyciel Muzeum 303 - Tomasz Kajkowski.

Kontakt

tel. 795-303-303

MUZEUM 303

Napoleon 35A, 42-165 Lipie

e-mail: biuro@muzeum303.pl

Bilety
i rezerwacje

e-mail: biuro@muzeum303.pl
Tel: 795-303-303

Siedziba firmy
i administracja

Napoleon 35A, 42-165 Lipie


e-mail: biuro@muzeum303.pl

Formularz kontaktowy
Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem