RAJD ROWEROWY

20 września Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Napoleonie wspólnie ze Starostwem Powiatowym, Komendą Powiatową Policji w Kłobucku i Gminą Lipie we współpracy z  Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zorganizowało rajd rowerowy z udziałem uczniów szkół podstawowych z powiatu kłobuckiego.

Celem rajdu było uroczyste uczczenie przez młodzież 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w tym Bitwy pod Mokrą oraz 100-lecia Polskiej Policji.

Miejscem docelowym rajdu - metą było Muzeum 303 w Napoleonie.

Założyciel Muzeum Tomasz Kajkowski o wspólnym przedsięwzięciu mówił:

- To piękna inicjatywa, która wpisuje się w promowanie naszej historii najnowszej. Cieszymy się mogąc promować ważne daty i wydarzenia związane z Polską i naszymi bohaterami. Młodzież jest dla nas bardzo ważna, to również z myślą o niej powstało to Muzeum, które łączyć ma pokolenia. Ta idea przyświeca nam i teraz, gdy aktywnie włączamy się w promowanie książki Dywizjon 303 Arkadego Fieflera, by nie pozwolić zapomnieć o asach i bohaterach naszych przestworzy z czasów wojny.

W rajdzie łącznie wzieło udział około 450 uczestników - uczniów klas V - VIII oraz liczne gorno organizatorów m.in. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak, Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku podinsp. Tomasz Górka, Dyrektor Muzeum 303 Jan Nagiel oraz Sekretarz Gminy Lipie Ewa Brzózka.

Kontakt

tel. 795-303-303

MUZEUM 303

Napoleon 35A, 42-165 Lipie

e-mail: biuro@muzeum303.pl

Bilety
i rezerwacje

e-mail: biuro@muzeum303.pl
Tel: 795-303-303

Siedziba firmy
i administracja

Napoleon 35A, 42-165 Lipie


e-mail: biuro@muzeum303.pl

Formularz kontaktowy
Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem