XV MAŁOPOLSKI PIKNIK LOTNICZY W MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, iż Muzeum 303 było na XV Małopolskim Pikniku Lotniczym, który odbył się w Krakowie na terenach dawnego lotniska Rakowice - Czyżyny 22-23.06.2019 r.

Na krakowskim niebie gościli doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Zaprezentowali się mistrzowie akrobacji oraz licznie przybyłe samoloty historyczne. W powietrzu nie zabrakło również maszyn dumnie noszących biało-czerwone szachownice.

Podczas Pikniku na jego uczestników czekało również wiele naziemnych atrakcji. Wśród nich znalazła się możliwość zwiedzenia ekspozycji MLP (w tym wnętrz wybranych samolotów) oraz wzięcia udziału w prezentacjach grup rekonstrukcji historycznej, które demonstrowały historyczne i współczesne umundurowanie z uzbrojeniem a także przybliżyły widzom "żołnierski folklor". Uczestnicy Pikniku mogli także odwiedzić ekspozycje Muzeum 303.